عایق صوتی شانه تخمه مرغی

عایق صوتی شانه تخمه مرغی


همه چیز درباره عایق صوتی شانه تخمه مرغی

یکی از محصول ها پر فروش و خیلی کاربری عایق صوتی شانه تخمه مرغی الاستومری است. امروزه این محصول علاوه بر کیفیت خود به دلیل داشتن شکل متفاوت خود در میان جوانان برای استفاده در جا های مختلف طرفدار پیدا کرده است. به منظور تهیه عایق صوتی شانه تخمه مرغی الاستومری و شناخت بهتر انواع عایق های الاستومری در این مقاله عایق صوتی شانه تخمه مرغی از شرکت چسب عایق آذرآبادگان همراه شما هستیم.

در صورتی که قصد خرید عایق های صوتی همچون عایق صوتی شانه تخمه مرغی دارید، با متخصصان ما تماس بگیرید تا به صورت تخصصی نیاز شما را بررسی کرده و بهترین عایق را به شما معرفی کنند. در صنعت دنیای امروز عایق های صوتی کاربرد های بسیاری دارند. عایق الاستومری صوتی موج دار آکوستیک یکی از پرکاربردترین عایق های صوتی می باشد.

کاربرد های عایق صوتی شانه تخمه مرغی

این عایق های الاستومری شانه تخم مرغی، فوم و عایق الاستومری صوتی آکوستیک هستند که در تمامی صنایع موجود بسیار کاربرد دارد و نصب نمودن آن ها هم بسیار ساده و راحت می باشد. به این دلیل که نوع چسبدار آن به راحتی قابل استفاده می باشد. شانه تخمه مرغ و فوم های شانه تخمه مرغی عایق صدا هم هستند و پر کاربرد ترین عایق صوتی، فوم شانه تخمه مرغی الاستومری است.

باتوجه به خصوصیت های موجود در عایق صوتی شانه تخمه مرغی و خاصیت های یاد شده از فوم شانه تخمه مرغی الاستومری به عنوان عایق صوتی و آکوستیک استودیو ، آمفی تئاتر و… می شود. به علاوه می توان به عنوان عایق صوتی و آکوستیک اتومبیل و عایق صنعتی هم به کار گرفته شود.

عایق صوتی شانه تخمه مرغی

نکته قابل توجه در باره این عایق این است که عایق صوتی شانه تخمه مرغی یکی ازبه روز ترین ماده های موجود در دنیا می باشد که در عصر کنونی در بازارهای داخلی در 2 مدل زیر وجود دارد:

 1. عایق الاستومری شانه تخم مرغی چسبدار در سایز های مختلف و
 2. عایق شانه تخم مرغی ساده و در سایز های گوناگون

کاربردهای دیگر عایق الاستومری صوتی موج دار آکوستیک

 1. دیوار های مشترک ،عایق صوتی دیوار مشترک
 2. عایق آکوستیک برای سقف
 3. عایق آکوستیک کف روکار
 4. عایق لوله‌ های سرویس های بهداشتی، حمام و غیره
 5. عایق نمودن موتور خانه و پمپ های آب و … که از فوم شانه تخم مرغی استفاده می شود.
 6. چاله و حفره های آسانسور

ساختار عایق الاستومتری صوتی شانه تخمه مرغی

عایق الاستومری صوتی ( فوم صوتی الاستومریک  NBR ) از فوم لاستیکی سلول بسته به تولید می رسد. که این نوع عایق های الاستومریک حاوی بافت سلولی غیر متخلخل و بستۀ بزرگتر از نود درصد است. این نوع عایق الاستومری به حالت و فرم پشت چسبدار و روکش آلومینیومی و بدون چسب نیز وجود دارد و در اندازه ها و ابعاد و شکل های مختلف در بازار در دسترس است.

عایق الاستومری صوتی شانه تخمه مرغی، پایداری بسیار بالائی دارد و استحکام بسیار زیادی در برابر منتشر شدن صوت، کندانس و فقدان حرارت نشان می دهد. از جهت داشتن قابلیت برش دادن راحت و آسان و همچنین چسبکاری جهت نصب نمودن این نوع از شانه تخمه مرغی، مدت زمان اجرای پروسه نصب نمودن عایق، بیشتر از چهل درصد کاهش پیدا می کند.
لازم به یادآوری می باشد که از جهت استفاده نکردن از ماده های مخرب محیط زیست و همچنین آدم ها در پروسه ساخت عایق الاستومری صوتی، هیچگونه تهدیدی برای سلامت انسان و دیگر جانداران ندارد و کاملا دوستدار محیط زیست است.

دوست دار محیط زیست بودن شانه تخمه مرغی تنها بر روی موجودات زنده خلاصه نمی شود بلکه شانه تخمه مرغی کمترین آسیب را به لایه ی اوزون ODP زده و در نتیجه نقش اندک تری در بالا بردن گرما زمین GWP دارد.

کاربرد عایق الاستومری صوتی شانه تخمه مرغی

 • در اغلب استودیو های ضبط صدا و موسیقی به کار گرفته می شود.
 • کارخانه ها و مراکز صنعتی که آلودگی صوتی بسیاری تولید می کنند، از این عایق که بهترین نوع و انتخاب می باشد استفاده می کنند.
 • موتور خانه ها و عایق کاری انواع عایق سرد و گرم دستگاه و سیستم های مختلف صنعتی و ساختمانی به منظور جلوگیری از منتشر شدن صوت به خارج از محیط.

استاندارد های فنی عایق الاستومری صوت

این محصولات در کارخانه ها و مرکزهای متفاوتی در اقسار نقاط دنیا  مورد آزمایش های متعدد به منظور استانداردهای مختلف قرار می گیرد.

در بخش زیر به اساسی ترین استانداردهای رایج و مهم اشاره می کنیم :

 • استاندارد منتقل نمودن حرارت (ASTM C518) به منظور 5 درجه گرمایی مختلف
 • استاندارد جذب نمودن آب
 • استاندارد نفوذ پذیری بخار آب
 • استاندارد منتشر شدن بخار آب (BS EN 12086)
 • استاندارد قابلیت اشآتش گرفتن سطوح
 • استاندارد منتشر شدن آتش (BS 476 Part 6)
 • استاندارد منتشر شدن شعله سطوح الاستومر(BS 476 Part 7)
 • استاندارد استحکام شیمیایی (ASTM C871)
 • استاندارد بازده دمایی (DIN EN 14706)
 • استاندارد ضد قارچ و باکتری (ASTM G21)
 • استاندارد ضد ویروس وضد باکتریال (ISO 22196)
 • استاندارد سطوح فرار منتشر شدن ترکیب های آلی (ASTM D5116)
 • استاندارد میزان کلر، بدون CFC
 • استاندارد پتانسیل آلایندگی لایۀ اوزون و گرما زایی کلی ODP = 0 , GWP < 5

عایق صوتی شانه تخمه مرغی

فوم عایق صوتی شانه تخمه مرغی نسوز

فوم الاستومری شانه تخم مرغی نسوز یک عایق صوتی و عایق نسوز و ضد حریق و به علاوه سلول بسته ایده آل می باشد. پس با داشتن ویژگی های گفته شده این عایق صوتی شانه تخمه مرغی می‌ تواند انتقال صدا را به طور چشمگیری کم کند. از سوی دیگر ساختار شانه تخم مرغی موجود بر روی فوم های صوتی و سطح های متخلخل روی آن، از بازگشت صدا و بدین ترتیب و انتقال صوت جلوگیری می سازد.

از دیگر ویژگی های این فوم، نسوز و ضد حریق بودن آن است. در نتیجه با توجه به ویژگی های ذکر شده، بهترین عایق برای استودیو ضبط موسیقی به حساب می آید.

خصوصیات کلی عایق صوتی شانه تخمه مرغی

 1. ضد آتش  و نسوز بودن عایق صوت فوم تخم مرغی
 2. ضد آب بودن فوم شانه تخم مرغی
 3. این عایق صوتی به صورت چسبدار نیز وجود دارد
 4. دارای ساختار سلول بسته و عایق صوت فوق العاده ای است
 5. جذب نمودن صوت بسیار زیاد همراه و مانع انعکاس صوت می شود و لرزش را نیز خنثی می کند.

قیمت نصب عایق الاستومری

شرکت چسب عایق آذرآبادگان، اجرا و نصب انواع عایق الاستومری را هم بر عهده می گیرد. به منظور آگاهی از قیمت نصب عایق الاستومری و مشاوره نصب عایق با کارشناس ما در اتباط باشد.

در صورتی که شما از آلودگی صوتی موجود در خیابان کنار محل اقامت یا کار خود خسته شده اید و به دنبال راه حلی همچون عایقی عالی و کارآمد در جهت جلوگیری از نفوذ این صوت ها به محل مورد نظر خود می گردید، ما به کارگیری از عایق های موجود در شرکت چسب آذرآبادگان را به شما پیشنهاد می دهیم. با استفاده از آن ها و پوشاندن تمامی سطح های دیوار، می توانید تا 90 درصد از ورود آلودگی صوتی خیابان پیشگیری نمائید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *