عایق بندی درب خودرو

عایق بندی درب خودرو از ورود سر و صدای اطراف، ورود آب باران و برف به درون خودرو و ... جلوگیری کرده و به آرامش و حفظ حریم خصوصی راننده و ...


از آن جایی که داشتن آرامش درون خودرو و وارد نشدن عوامل خارجی به داخل خودرو اهمیت دارد، عایق کاری خودرو بسیار مهم می باشد. یکی از قسمت هایی که نیاز به عایق کاری دارد، درب خودرو است. عایق بندی درب خودرو از ورود سر و صدای اطراف، ورود آب باران و برف به درون خودرو و … جلوگیری کرده و به آرامش و حفظ حریم خصوصی راننده و دیگر سر نشینان منجرب می شود.

عایق بندی درب خودرو

علاوه بر داشتن آرامش در محیط خانه، خودرو نیز از محل هایی است که لازم است احساس امنیت را در افراد تداعی کند از این رو عایق کاری خودرو که یکی از بخش های مهم در خودرو عایق بندی درب خودرو می باشد، اهمیت دارد. به کمک عایق بندی درب خودرو می توانید به کم شدن ورود سر و صدا های اطراف خودرو، خارج نشدن صدا و موسیقی های موجود درون خودرو خود و حفظ حریم خصوصی ماشین کمک کنید. به علاوه در کنار عایق صوتی خودرو که با عایق بندی درب خودرو ایجاد می شود می توانید نسبت به ورود عوامل بیرونی به درون خودرو نیز کمک کنید. به عنوان نمونه در صورتی که خودرو شما عایق مناسب و اصولی نداشته باشد، در زمان های بارندگی برف و باران دچار مشکل خواهید شد. پس لازم است از داشتن عایق مناسب در خودرو خود اطمینان داشته باشید. در ادامه مزیت های عایق کاری درب ماشین آورده شده است.

  • کم شدن میزان سر و صدای موتور، جاده ها و باد های اطراف تا 50 درصد
  • امکان نصب آسان بر روی درب خودرو
  • نفوذ نکردن آب باران و برف و سطوح جاده به داخل خودرو
  • حفظ حریم خصوصی داخل خودرو و …

چرا درب خودرو نیاز به عایق کاری دارد ؟

درب خودرو همانند بخش های دیگر خودرو نیاز به عایق کاری دارد تا عملکرد خودرو به بهترین میزان خود برسد و همچنین امنیت و آرامش در خودرو افزایش پیدا کند. پس در کنار عایق بندی کف خودرو، سقف خودرو باید به عایق بندی در خودرو نیز اقدام نمائید. درب ها در خودرو ها از آن جایی که لایه نازکی دارند صدا های بسیاری از آن ها عبور می کند و بدون عایق بندی، صدا های خارجی به داخل خودرو و صدا های درون ماشین مثل حرف زدن های سرنشینان، صحبت های راننده با تلفن، صدای موسیقی و … ممکن است به بیرون از خودرو منتقل گردد پس لازم است برای جلوگیری از این اتفاقات نسبت به عایق بندی درب خودرو هر چه زود تر اقدام کنید. برای اینکه این کار به بهترین صورت انجام شود، توصیه می کنیم به دست متخصص بسپارید و از محصولات با کیفیت برای عایق بندی درب خودرو استفاده کنید تا از عایق درب خودرو سال ها بدون مشکل بهرمند شوید.

عایق های قیری پشت چسبدار
عایق قیری پشت چسبدار بر پايه قير می باشند که دارای قدرت چسبندگی قدرتمندی می باشند. این عایق های قیری دوست دار محیط زیست هستند.

نحوه عایق کاری در های ماشین چگونه است ؟

از آن جایی که درب خودرو لایه ای بسیار نازک است و صدا های بیرون خودرو را به داخل و همینطور سر و صدا های داخلی را به بیرون منتقل می سازد و این مورد می تواند بسیار هم برای راننده و هم برای سر نشینان و همینطور افراد حاضر در اطراف ناخوشایند باشد، لازن است عایق بندی درب خودرو انجام گیرد تا از این اتفاقات جلوگیری شود. اما نحوه عایق کاری در های ماشین چگونه است ؟ برای عایق بندی درب ها لازم است نخست قطعه های داخلی درب ها را از یکدیگر جدا کنید که این مرحله با بازکردن پیچ ها آغاز می شود و درون درب خودرو نمایان می گردد. در این مرحله لازم است فضای مورد نیاز را اندازه گیری نمائید تا میزان عایق درب خودرو مورد نظر را اندازه گیری کرده و نسبت به تهیه آن اقدامات لازم را انجام دهید.

یکی از عایق های مناسب برای عایق بندی درب خودرو، عایق های پشت چسب دار است که کار را می تواند برای شما آسان تر نیز نماید. عایق قیری پشت چسبدار از محصولات شرکت چسب عایق آذرآبادگان یکی از مناسب ترین گزینه ها است که با توجه به کیفیت عالی این محصول می توانید بهترین عملکرد را در میان سایر عایق های درب خودرو داشته باشد. پس از برداشتن پوشش این عایق آن را بر روی درب خودرو بچشبانید و دقت کنید که کل سطح درب عایق کاری شده است. نکته مهم در خصوص عایق کاری درب خودرو این است که به نحوی این کار را انجام دهید که هیچ گونه ممانعتی با باز و بسته شدن در نداشته باشد و مثل سابق به راحتی درب خودرو شما باز و بسته شود. پس از این مرحله عایق کاری تمام شده است و شما می توانید قطعات جدا شده را به سر جا های خود نصب کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *