سیلر تقویت بدنه خودرو

سیلر تقویت بدنه خودرو

سیلر تقویت بدنه خودرو

یکی از مهم ترین و همچنین پر کاربرد ترین مرحله های رنگ آمیزی در خودرو پس از فرایند عملیات تولید آن، سیلر تقویت بدنه خودرو است که به منظور زیبایی و جذابیت خودرو در این مرحله صورت می گیرد. که از اهمیت خاصی برخوردار می باشد. سیلر تقویت بدنه خودرو به معنی درزگیری قسمت های گوناگون در خودرو می باشد که تمام  درز هایی که درون، رویه و بدنه خودرو وجود دارد به کمک سیلر یا موم درزگیری انجام می شود که این کار کمک بسیاری برای جلوگیری از گرد و غبار، خاک، گل و لای، نفوذ آب و نیز سرو صدا به درون خودروی مورد نظر می کند. به دلیل اهمیت سیلر تقویت بدنه خودرو در این مقاله از شرکت چسب عایق آذرآبادگان به بررسی آن می پردازیم. با ما همراه باشید.

سیلر کاری چیست؟

در موضوع سیلر کاری در خودرو یا سیلر تقویت بدنه خودرو همانطور که در بخش قبل گفتیم این موضوع به معنی موم کاری بدنه خودرو و درزگیری بخش های مختلف خودرو می باشد. یکی از مرحله های پیش از رنگ آمیزی خودرو در کارخانه سیلر کاری می باشد. در سیلر کاری تمامی درز هایی که در قسمت زیر، داخل و روی بدنه خودرو وجود دارد توسط سیلر یا موم درزگیری می شود. سیلر کاری یا موم کاری خودرو انواع مختلف دارد. موم کاری اشکال مختلفی دارد اما جنس و رنگ آن در یک خودرو ثابت است.

موم کشی خودرو

سیلر کاری به معنی درزگیری قسمت های مختلف خودرو است در این مرحله تمامی درز هایی که زیر، داخل و روی بدنه خودرو وجود دارد توسط سیلر یا به عبارتی دیگر موم درزگیری می شود. انجام این عملیات نیازمند داشتن ابزار و تجهیزات مناسب (دستگاه درزگیری) و مهارت کافی می باشد.

در سیلر تقویت بدنه خودرو، ابتدا یک سری مواد خمیری شکل به نام ماستیک که به منظور پوشش درز ها بر روی سطح قطعه پوشیده می شود. بعد از پر شدن لای درز ها با خمیر، قطعه در حوضچه آستر وارد می شود. قطعه با یونیزه شدن، تمام آستر را به خودش جذب می نماید. رنگ آستر لزوماً می بایستی متناسب با رنگ قطعه باشد. جهت محافظت از زنگ زدگی و مقاومت بیشتر کف بدنه خودرو، بدنه از کوره عبور داده می شود و سپس محلول P.V.C بر روی آن پاشیده شده، آنگاه پس از خشک شدن کامل، مرحله پاشش آستر صورت می پذیرد.

ماستیک سیلر
ماستیک سیلر: جهت مشاهده این محصول کلیک کنید.

آستر چیست؟

آستر پوشش اولیه ای است که قبل از رنگ زدن روی قطعات بدنه زده می شود.

آشنایی با بهترین سیلر تقویت بدنه خودرو

سیلرها دارای انواع و اقسام مختلفی بوده که هر کدام بسته به نوع خود منحصر به فرد و نیز دارای کارائی زیادی هستند که بسیار مفید و ضروری بوده که از کاربردهای مهم این نوع محصول عمده در بدنه، درب ها، شاسی، صندوق عقب، کاپوت جلو، کف بدنه خودرو استفاده می شود که بسیار مناسب می باشد.

همچنین، سیلر های مختلفی برای انواع خودرو ها مانند خودرو های سواری، کامیون و کامیونت استفاده می‌ شوند. این نوع محصولات به طور گسترده در عملیات صافکاری، نقاشی، تعمیرگاه‌ های خودرو و وارد کنندگان خودرو های وارداتی استفاده می‌ شوند.

در حال حاضر، شرکت‌ های تولیدی زیادی در سراسر کشور در زمینه صنعت رنگ و رزین و چسب و عایق فعالیت می‌ کنند. این شرکت‌ ها با استفاده از فناوری‌ های روز دنیا، مهندسین و متخصصین مجرب و نیروی کار آگاه و با تجربه، توانسته‌ اند تولید رنگ و پوشش‌ های صنعتی با کیفیت بالا را ارائه دهند. کارخانه‌ های تولیدی این شرکت‌ ها دارای سالن‌ های تولید مجهز می‌باشند. این محصولات دارای گواهینامه و استانداردهای لازم می باشند. همچنین، سیلر درزگیر جهت پوشش درز های بدنه خودرو ها نیز با کیفیت عالی تولید و به صورت عمده با قیمت مناسب به بازار های داخلی و خارجی عرضه می‌ شوند.

هدف از اجرای سیلر تقویت بدنه خودرو

سیلر کاری خودرو برای قسمت های گوناگون بدنه خودرو که دارای درز های گسترده می باشد، انجام می گردد. زیرا هنگامی که در کارخانه دو ورقه آهن به کمک نقطه جوش به هم وصل می گردند. میان این دو ورق فضای خالی بسیاری باقی می ماند. به منظور از بین بردن این فضا خالی از سیلر تقویت بدنه خودرو استفاده می کنند. تا از ورود آب ، گرد و خاک و موارد این چنینی. جلوگیری به عمل آید.

در زمان سیلر کاری قطعات خودرو، نخست موادی خمیر مانند به نام ماستیک به منظور پوشش دهی درز ها بر روی آن ها اجرا می شود. بعد از پر شدن درز ها توسط خمیر قطعه به حوضچه آستر وارد کنند. قطعه بر اثز یونیزه شدن، آستر را به خود جذب می سازد. به منظور مراقبت از زنگ زدگی و مقاومت بیشتر کف بدنه خودرو، بدنه خودرو داخل کوره قرار داده می شود. سپس محلول PVC بر روی آن پاشیده شده بعد از خشک شدن مرحله پاشش آستر صورت می گیرد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    خانهمحصولاتتماس با مادرباره ما