انواع چسب خودرویی

انواع چسب خودرویی در بخش های مختلف خودرو همچون موتور، محکم کردن پیچ ها، یاتاقان و ... مورد استفاده قرار گیرند. یکی دیگر از موارد استفاده ...


صنعت خودرو یکی از صنعت هایی است که به صورت گسترده از انواع چسب استفاده می کند. انواع چسب خودرویی در بخش های مختلف خودرو همچون موتور، محکم کردن پیچ ها، یاتاقان و … مورد استفاده قرار گیرند. یکی دیگر از موارد استفاده شده از چسب ها در خودرو به منظور تعمیرات مشکلات و قسمت های شکسته بدون متحمل شدن هزینه های گزاف خرید قطعات می باشد.

انواع چسب خودرویی

با توجه به تنوع موجود در میان انواع چسب و کاربرد های مختلف هر کدام از آن ها، لازم است چسب های مختلف را بشناسید تا بدانید در چه مواقعی از چه چسبی باید استفاده کرد. انواع چسب خودرویی در تنوع مختلف عرصه می شوند و در قسمت های مختلف صنعت خودرو سازی و همچنین برای تعمیرات بخش های مختلف خودرو استفاده می شود که توانسته است هم موجب بالا رفتن کیفیت و استحکام خودرو شود و نیز از هزینه های گزاف تعمیرات و خرید تجهیزات یدکی کاسته است. برخی از چسب ها نیز هستند که در خودرو ها استفاده می شوند تا بتوانند به عایق کاری آن ها منجرب شوند. به علاوه نکته ای که چسب های خودرویی را از دیگر چسب ها می تواند متمایز سازد، قدرت چسبندگی این چسب های می باشد که می تواند متریال هایی که با چسب های عادی به هم متصل نمی شوند را به راحتی وصل کند. در این بخش از سایت شرکت چسب عایق آذرآبادگان با انواع چسب خودرویی و کاربرد های هر یک از چسب ها آشنا می شویم.

چسب ساختاری
چسب ساختاری یک چسب تک جزئی اپوکسی اصلاح شده با رابر می باشد که دارای قدرت چسبندگی بالا می باشد و علاوه بر آن، مقاومت حرارتی مناسبی نیز دارد

چسب های صنعت خودروسازی در بخش های مختلف

طی سال های گذشته چسب ها توانسته اند به قدری گسترده شوند که می توان از آن ها در انواع مختلف و قسمت های مختلف خودرو به راحتی استفاده کرد. با توجه به تغییرات اعمال شده در فرمولاسیون چسب ها، علاوه بر چسباندن بخش های مختلف خودرو ها به منظور عایق بندی و همچنین رفع ایراداتی چون شکستگی و موارد این چنینی و … مورد استفاده قرار می گیرند. با نیم نگاهی به کاربرد های چسب و شناخت انواع چسب خودرویی می توان گفت که راننده و سرنشینان یک خودرو تقریبا با چسب در درون خودرو احاطه شده اند. موارد مختلفی موجب می شوند که نوع استفاده و محلی که می توان از انواع چسبهای صنعت خودروسازی استفاده کرد را تعیین کرد. مثلا چه متریال هایی را مخی خواهید به بچسبانید، فرایند پخت که به دو دسته پخت گرم و پخت سرد تقسیم می شوند، بستر های چسب و هدف از چسباندن و آب بندی و موارد این چنینی را نیاز است در نظر بگیرید و بر اساس آن از میان انواع چسب خودرویی مورد مناسب را انتخاب نمائید.

چسب در بدنه خودرو

چسب های مورد استفاده در بدنه خودرو اغلب از نوع چسب اپوکسی می باشد که به صورت گرم شده در قطعات آویز خودرو مثل درب ها، هود ها و بالا بر ها مورد استفاده قرار می گیرد. اغلب از چسب اپوکسی که از انواع چسب خودرویی پر استفاده است در بدنه به منظور آب بندی، نیمه ساختاری ، ساختاری یا خرابی مورد استفاده قرار می گیرند. چسب های ضد لرزش که عموما بر پایه لاستیک هستند در جهت چسباندن صفحه های بزرگ تر مثل متصل کردن کمان سقف به پوسته و هود ها را به قاب ها مورد استفاده قرار می گیرند. نکته ایکه درباره چسب های اپوکسی و لاستیک باید بدانید این است که این چسب ها بعد از اعمال شدن در محل های مورد نظر و مونتاژ شدن در کوره های پخت، خشک شوند. مورد بعدی استفاده از انواع چسب خودرویی، کاربرد چسب در بخش تریم خودرو است. چسب شیشه اتومبیل که برای چسباندن شیشه جلو اتومبیل، چراغ های فرعی و شیشه های تزئینی مورد استفاده قرار می گیرند، چسب پلی یورتان تک جزئی هستند که از چسب های اصلی در میان انواع چسب خودرو قرار می گیرند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *