آب بندی پشت بام

آب بندی پشت بام که با روش های مختلفی چون فوم پلی یورتان و ... که با توجه به شرایط ساختمان انجام می گیرد برای جلوگیری از آسیب های وارد شده...


عایق بندی ساختمان ها در برابر نفوذ آب باران و برفی که می تواند منجر به خسارت هایی با هزینه های بالا به ساختمان می شود، بسیار اهمیت دارد. آب بندی پشت بام که با روش های مختلفی چون فوم پلی یورتان و … که با توجه به شرایط ساختمان انجام می گیرد برای جلوگیری از آسیب های وارد شده به سقف، دیوار ها و … در ساختمان انجام می گیرد که در این مقاله از سایت شرکت چسب عایق آذرآبادگان ارائه دهنده انواع عایق خودرویی و ساختمانی می باشد به بررسی آن ها می پردازیم. با ما همراه بمانید.

آب بندی پشت بام چیست ؟

ممکن است در خانه و یا ساختمان هایی تا به حال شاهد اثرات رطوبت بر روی سقف و دیوار ها بوده باشید که زیبایی آن محل را نختل کرده اند. اما در کنار تاثیر بر ظاهر محلی که این اثرات در آن جا ظاهر شده اند، بر ساختار ساختمان نیز اثرات مخربی گذاشته اند که ناشی از آب باران و برفی است که طی سال ها به جهت عایق بندی و آببَندی پشت بام نا مناسب و یا آب بندی نکردن پشت بام پدید آمده اند که برای بر طرف کردن ریشه حال باید هزینه های گزافی را صاحب آن ساختمان متحمل شود. در صورتی که با انجام آب بندی پشت بام اصولی و درست می توان از این خسارت ها جلوگیری کرد و سال ها با خیالی آسوده در آن خانه زندگی کرد. روش های مختلفی به منظور عایق بندی و آب بندی ساختمان وجود دارد که تعدادی از این روش ها شامل مواردی چون استفاده از روغن‌ ضد آب، مواد آب بندی، و … می شود که در ادامه به بررسی هر کدام می پردازیم.

روغن ها ضد آب برای سقف

یکی از راه های آب بندی سقف ساختمان، استفاده از روغن ضد آب برای سقف است که این روغن‌ ها در بیشتر موارد از پایه‌ های نفتی به تولید می رسند و در جهت آب بندی استفاده می‌ شوند. این روغن‌ های ضد آب پس از قرار گرفتن بر روی سطح پشت بام که به روش پاشیدن این فرایند کامل می شود، به شکل فیلمی بر روی سطح سقف ساختمان مورد نظر می نشیند و از وارد شدن آب به داخل ساختمان جلوگیری می‌ کنند. با اعمال کردن این روش بر روی سقف ساختمان خانه، محل کار و ویلای خود می توانید بدون نگرانی از آسیب های احتمالی ناشی از بارش باران و برف در آن محل به فعالیت و زندگی بپردازید و اطمینان داشته باشید که سال ها بعد ساختمان مورد نظر که با روغن های ضد آب، آب بندی پشت بام آن جا انجام گرفته است دچار آسیبی نمی شود که شما را متحمل پرداخت هزینه برای تعمیر آن جا نماید.

عایق سفید بام
عایق سفید بام یک پوشش به منظور مراقبت و عایق کاری بام می باشد که از مواد اولیه پلیمری و معدنی و بر پایه آب تولید می شود. چسبندگی آن بسیار راحت می باشد و …

مواد آب بندی برای پشت بام

مواد آب بندی نیز از دیگر گزینه ها برای آب بندی سقف ساختمان می باشند که می توانند عایق بسیار مناسبی در برابر رطوبت گیری سقف ساختمان باشند اما اصلا مواد آب بندی به چه موادی گفته می شود؟ در این بخش از مقاله به آن می پردازیم. مواد آب بندی در واقع پوشش های پلیمری می باشند که همچون روش قبلی در این روش نیز مواد آب بَندی به صورت پاششی بر روی بام محل مورد نظر قرار می گیرند و می توانند سال ها از سقف، دیوار ها و ساختار ساختمانی که به این طریق عایق رطوبتی آن انجام شده است، مراقبت نمایند. در روش عایق پلیمری پاششی به رطوبت نیازی نخواهد بود و این روش جایگزین مناسبی برای قیر و ایزوگام می باشد. لازم به ذکر است که در صورتی که بخواهیم ابن روش عایق رطوبتی سقف ساختمان را مقایسه کنیم، می توان گفت که طول عمر بالا تری نیز در مقایسه با دیگر روش ها دارند.

اهمیت آب بندی پشت بام

همانطور که در بخش های قبل اشاره کردیم، به دلیل شرایط جوی همچون بارش باران و برف می تواند با سبب شدن به نفوذ رطوبت و آب به درون ساختار ساختمان ها به صاحبان آن ها خسارت های هنگفتی را وارد آورند از این رو عایق طوبتی ساختمان و آب بندی کردن بسیار اهمیت دارد. با آب بندی کردن ساختمان به شیوه های اصولی می توانید عمر ساختمان خود را افزایش دهید زیرا رطوبت یکی از مواردی است که تاثیر چشمگیری در آسیب دیدن ساختار داخلی، دیوار ها و سقف می شود اما با داشتن یک عایق رطوبتی مناسب از هرگونه آسیب رطوبتی پرهیز خواهید کرد. با کم شدن آسیب به طبع هزینه های بالا را نیز تجربه نخواهید کرد. نکته بعدی که اهمیت آب بندی پت بام را چند برابر می کند، بهتر شدن کیفیت هوای داخل ساختمان است که گاهی می تواند به جهت وجود رطوبت در هوای ساختمان اختلال ایجاد شود که به کمک آب بندی ساختمان می توانید از آن اتفاق نیز پیشگیری کنید. پس اگر هنوز این کار را انجام نداده اید سریع تر دست به کار شوید و به اصولی ترین شکل ممکن نسبت به آب بندی پشت بام ساختمان خود اقدامات لازم را انجام دهید. در صورتی که اطلاع دقیقی در این زمینه ندارید می توانید با مشاوران شرکت چسب عایق آذرآبادگان تماس بگیرید تا بهترین عایق رطوبتی ساختمان شما را معرفی نمایند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *